20 faktów o mnie!

Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się o mnie czegoś więcej niż to, co możecie zaobserwować na blogu to ten wpis stanowi doskonałą okazję. Poniżej przedstawię 20 faktów o mnie, które udało mi się wygrzebać z otchłani mojej pamięci. Niektóre są dosyć zabawne, o innych chciałbym zapomnieć. Nie zmienia to faktu, że w każdym razie są nieodzowną częścią mnie i ukształtowały mój charakter. Zaczynajmy! Kolejność jest dosyć chaotyczna więc nie doszukujcie się chronologicznej ciągłości. Piszę dokładnie tak jak udało mi się zanotować na kartce. Bez ładu i składu. Ale nie to jest najważniejsze. 😉

1. W gimnazjum miałem pseudonim żuk. Nie pamiętam nawet z czego się to wzięło, ale strasznie mnie to irytowało i prowadziło do wielu spięć z kolegami z klasy, ponieważ w zasadzie tylko oni tak do mnie mówili. Jeżeli któryś to czyta, to proszę o wyjaśnienie. ;D

2. Nie oglądam horrorów. W sumie lubię tego typu produkcje jednak za każdym razem moja wyobraźnia płata mi figle kilka dni po obejrzeniu filmu. Nie polecam. Dlatego unikam. 🙂20 faktów o mnie, horror

3. Chciałbym w przyszłości jeździć Teslą. 20 faktów o mnie, teslaMyślę, że samochody elektryczne już niedługo opanują rynek motoryzacyjny. Ekscytują mnie możliwości aut z takim właśnie napędem. Na razie nie stać nas na wydatek rzędu kilkuset tysięcy zł za auto, jednak warto mieć wielkie marzenia. Sky is the limit!

4. Nie palę papierosów. Miałem w zasadzie epizod z papierosami w szkole podstawowej, dokładnie w wakacje między 5 a 6 klasą. Takie tam dorosłe życie. Na krawędzi oczywiście. 😉 Znalazłem się na niej dokładnie w momencie gdy kolega wypalił mi dziurę w koszulce. Od tamtej pory nazywam mamę Niquitin 😀 Żartuję. Nie było aż tak źle. Mimo to od tamtej pory nie ciągnie mnie do fajek.

5. W szkole podstawowej miałem problemy z pracami manualnymi. Jakkolwiek by to zabrzmiało. Nie potrafiłem skleić modelu pralki automatycznej z papieru, czy zrobić łańcuszka na szyję z makaronu nawleczonego na sznurek. No po prostu nie i koniec. Płakałem. Zdarzało się, że Pani nauczyciel szła w takim momencie po moją o 2 lata starszą siostrę aby ta pomogła mi dokończyć zadanie. Co za wstyd!

6. Bardzo ładnie śpiewałem. Brałem udział we wszystkich akademiach w szkole, występowałem na festynach, wygrałem konkurs piosenki. Moją błyskotliwą karierę zakończyli o kilka lat starsi koledzy, którzy śmiali się ze mnie z powodu pasji do śpiewania. Nie pozdrawiam. ;D20 faktów o mnie, śpiew, koncert

7. Pierwszy raz jechałem pociągiem dopiero na studiach. Dzięki Martyna, że poszerzyłaś moje horyzonty. <3

8. Bardzo długo piłem mleko z butelki. Do pierwszej klasy podstawówki, przed wyjściem z domu zawsze wjeżdżała flaszka na odwagę. 😉 Pamiętam sytuację, gdy odwiedziła nas rodzina ze Śląska i mój brat w tym samym wieku już dawno temu odstawił tę używkę. Ze wstydu chowałem się z butelką za fotelem. Ale nie odpuszczałem. W zasadzie to bardziej niż picie tego całego mleka podobało mi się manewrowanie butelką między palcami. Wyobrażacie sobie?

9. Gryzłem szklanki literatki. Zawsze gdy dostałem coś do picia w takiej cienkiej szklance odgryzywałem brzeg. Nie wiem dlaczego. Na szczęście tego nie jadłem. Już z tego wyrosłem więc spokojnie możecie mnie do siebie zaprosić.

10. Mam nadwzroczność. Brzmi poważnie, co? Jest to dosyć powszechna wada wzroku polegająca na tym, że jednym okiem widzę dużo lepiej niż drugim. W zasadzie na prawym oku nie mam żadnej wady ale dziwnie wyglądałbym bez jednej szyby w okularach.20 faktów o mnie, okulary, nadwzroczność11. Tutaj przyznaję, że musiałem zmienić kolejność z kartki, gdyż kolejny punkt również dotyczy wzroku. Nie potrafiłem nosić soczewek. Albo nie miałem do nich szczęścia. Zdarzało mi się zgubić miesięczną soczewkę drugiego dnia od zakupu. Najczęściej na boisku albo podczas niekontrolowanego przetarcia oka (nosiłem tylko na jednym). Nie pytajcie jak, nie wiem. Poza tym nie byłem w stanie samemu jej sobie założyć. Masakra.

12. Nie mam wyrostka robaczkowego. Ale nie tak, że się bez niego urodziłem. Po prostu został usunięty. To chyba dosyć częste zjawisko. Ciekawa jest jednak historia okoliczności zapalenia tego narządu. Było to dzień po moich bodajże 21 urodzinach. Wieczorem przed przyjazdem do szpitala byłem ze znajomymi na jakimś festynie czy innych dożynkach, gdzie na jednym ze stoisk z miejscowymi wyrobami wypiłem kilka kieliszków alkoholu niewiadomego pochodzenia i zagryzłem chlebem ze smalcem i ogórkiem. Następnego dnia myślałem, że brzuch boli mnie po ubiegłonocnej degustacji. Po kilku godzinach pojechaliśmy na SOR. 🙂

13. Co najmniej 2 razy miałem złamany nos i nastawiany bez znieczulenia. Chyba największy ból jaki czułem do tej pory. Łzy wielkości grochu!

14. Trenuje siłowo od czasów gimnazjum, gdzie na domowej siłowni u kolegi przygniotło mnie 50 kg na klatę. Ta potwarz zmobilizowała mnie do pracy nad muskulaturą i tak zostało do dzisiaj. Nie przeciążam się ale regularnie dbam o swoją sprawność fizyczną.

15. Nie lubię biegać. W szkole było to moją piętą Achillesową. Jedyne zawody sportowe na które nie zawsze udawało mi się załapać.

16. Do czasów liceum nigdy nie uciekłem z lekcji. Ba! Co roku miałem świadectwo z czerwonym paskiem i średnią w okolicy 5,5. Nie chodziło tyle o naukę co o manię bycia pierwszym, najlepszym. Tak samo w sporcie.

17. Robiłem się czerwony ze strachu przed zrobieniem się czerwony. Rozumiecie? Istny nonsens, ale tak właśnie było. Przejmowałem się swoim wyglądem. Często miałem rumieńce na twarzy tylko ze strachu przed nimi. Ciężko to wyjaśnić, ale bardzo mi to przeszkadzało. Teraz robię się czerwony kiedy ‘’trzeba’’ a nie kiedy sobie coś ubzduram. I nabrałem dystansu do siebie. To jak się czujesz i jak odbierają Cie inni w ogóle nie zależy od Twojego wyglądu czy niedoskonałości. Jeżeli ludzie widzą, że jest Ci dobrze w swojej skórze to właśnie za takiego będą Cię odbierali.

18. Pojechałem na konkurs recytatorski i ze stresu zacząłem wiersz od ostatniej zwrotki, w rezultacie czego trwał jakieś 10 sekund. Udałem, że tak miało być i zszedłem ze sceny.

19. Do tej pory, włącznie z przejazdami byłem w 15 krajach: Słowacji, Węgrzech, Rumunii, Bułgarii, Grecji, Turcji, Austrii, Chorwacji, Czechach, Niemczech, Szwajcarii, Włoszech, Watykanie, Francji i Wielkiej Brytanii. Na tym na pewno nie koniec. 🙂

20. W pełni kontroluję swoją sylwetkę i wagę. Ostatnio udało mi się zrzucić ponad 11 kg w niecałe 4 miesiące. Absolutnie nie mówię, że to było zdrowe. Mimo to nie kosztowało mnie to wiele wysiłku i wiem, że bez rygorystycznej diety byłbym w stanie zejść dużo niżej.

20 faktów o mnie, waga20 faktów o mnie, waga

To już wszystko. Przyznam, że pisanie tego wpisu sprawiło mi dużo frajdy. Mogłem powspominać stare dzieje i spojrzeć na wszystko z nieco innej perspektywy. Bardzo ciekawe doświadczenie zwłaszcza że nie zawsze znajdujemy czas na jakąkolwiek analizę dotychczasowego życia. Nawet tak błahą jak powyższe 20 faktów o sobie. Mam nadzieję, że bawiliście się równie dobrze jak ja. 🙂

Jeżeli macie jakieś pytania, chętnie odpowiem na nie w komentarzach.

Do ślubu bez długu doczekało się kanału na YouTube. Koniecznie sprawdźcie i zostawcie coś po sobie. Link znajdziecie tutaj.

Pozdrawiam,

K.

Leave a Reply

4 thoughts on “20 faktów o mnie!

 • Ad. 1. „Żuk” wzięło się chyba z tego, że miałeś takie okrągłe okulary. Na początku gimnazjum w nich jeszcze chodziłeś. Pochodzenie tego pseudonimu wydaje mi się stąd, chyba że wyszło jeszcze w podstawówce.
  Ad. 6. Ładnie śpiewałeś. Zawsze mam przed oczami utwór grupy Modern Talking „Cheri Cheri Lady” w Twoim wykonaniu. Ciężko nam było się powstrzymać od śmiechu. Wkurzałeś się, jak później śpiewaliśmy w fragment refrenu ww. utworu w Twoim kierunku, tudzież w Twojej obecności. 😀

  • Z podstawówki sobie tego nie przypominam ale być może masz rację. 🙂 A co do głosu to z wiekiem talent podobno wyparował. ;d
   Pozdrawiamy.

 • Punkt 17 – rozumiem. Mam tak samo, a jak ktoś skomentuje, że się zarumieniłam to robię się już totalnie czerwona 😀

  • Po prostu nawet nie warto zaprzątać tym sobie głowy – samo przechodzi. 😉
   Ale fakt, nieprzyjemne uczucie. ;p

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge