Tatuaż w widocznym miejscu

Temat bardzo kontrowersyjny. Noszenie ozdób na ciele ma prawdopodobnie tyle samo zwolenników co osób wyrażających kategoryczny sprzeciw. Czy tatuaż w widocznym miejscu faktycznie może przeszkodzić nam w karierze zawodowej lub wręcz wykluczyć z życia społecznego? W wielu środowiskach zdecydowanie tak. Na szczęście podejście pracodawców zmienia się w tej kwestii i stają się oni coraz bardziej otwarci na sztukę – bo poza kilkoma wyjątkami zdecydowanie można nazwać to sztuką.

Dzisiaj przedstawię Wam mój punkt widzenia oraz pokuszę się o małą radę dla amatorów tatuażu mających swój debiut przed sobą. Od razu zaznaczam, że nie jestem specjalistą – mam jedynie ‘maleństwo’ na nodze, które jest widoczne tylko przy krótkich spodenkach. Zawsze fascynowały mnie tatuaże, już kilka lat temu odwiedzałem studia z pytaniem o cenę za wzory, które wtedy mi się podobały i do dzisiaj zachodzę w głowę jak mógłbym zrobić coś takiego 😉 Tak, tribal na pół pleców zazwyczaj nie wygląda dobrze. Ostatnio głośno jest o pewnej młodej wrocławiance, która za przykładem Popka wytatuowała sobie gałki oczne i teraz traci wzrok. Nie wiem jak potoczy się jej historia, ale zdjęcie ze swoim idolem nie jest warte takiej ceny (mam nadzieję, że mimo wszystko jej nie poniesie).

Ale do rzeczy! Jeżeli koniecznie chcesz mieć tatuaż, np. na przedramieniu, dłoniach lub (olaboga!) na szyi, mam dla Ciebie dobrą radę. W serwisie aliexpress, z którego z dużym prawdopodobieństwem często korzystacie, można dostać mnóstwo wzorów tatuażu. Projekty wyglądają mega realistycznie. Mogą to potwierdzić moi znajomi i rodzina, których udało mi się ‘nabrać’.

tatuaż, tattoo, przedramie, kolorowy tatuaż, róże, róża wiatrówtatuaż, drzewo, czrny tatuaż

Za kilka zł można dostać większość motywów, które są aktualnie na topie. Z resztą sami wiecie, że można tam znaleźć praktycznie wszystko. 🙂 Zachęcam, aby przed podjęciem tak ważnej decyzji spróbować nakleić sobie atrapę. Wielu osobom kojarzy się to z naklejkami dostępnymi swego czasu w gumach do żucia. Zapewniam, że jakość jest nieporównywalna. Wodoodporna ‘dziara’ utrzyma się nawet kilka dni. W przypadku osób pokłóconych z wodą nawet kilkanaście 😉 Zobaczycie, czy dobrze czujecie się w takim wydaniu, czy nie wstydzicie się wyjść na ulicę, do sklepu, pracy lub gdziekolwiek indziej. tatuaż, róża, tattpp, róża wiatrów, kolorowy tatuaż

Jeżeli tak właśnie będzie, mimo zadowalającej jakości naklejki – tatuaż po prostu nie jest dla Was. I lepiej się z tym pogodzić, niż później szukać salonu zajmującego się usuwaniem tatuażu. Zawsze można kombinować z piercingiem, jest z reguły mniej inwazyjny 🙂 Postaram się nagrać jakiś krótki filmik i trochę poznęcać się nad sztucznym tattoo – sprawdzimy ile wytrzyma.

Post nie powstał po to, aby kogokolwiek zniechęcić. Jest to raczej.. przestroga? Sam nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa i gdy tylko będziemy stabilni finansowo, złożę podanie do M. w tej kwestii 🙂 Mam już kilka pomysłów jak zagospodarować trochę przestrzeni, ale dopóki jestem tylko dyrektorem od spraw niepotrzebnych, oficjalnie trzymam się tekstu: ‘nie obkleja się ferrari’. Jeżeli ktoś jest zdecydowany, M. trochę tatuuje i ma sporo wolnych terminów. Poniżej przykładowe projekty. Uważam, że ma ogromny talent dzięki czemu poczyniła duże postępy na tej płaszczyźnie.

tatuaż na kostcetatuaż na ramieniu

A Wy? Co sądzicie na temat dziarek?

K.

Leave a Reply

2 thoughts on “Tatuaż w widocznym miejscu

  • Sam też się kiedyś zastanawiałem nad tatuażem. Dzisiaj nie mam pomysłu i właściwie cieszę się, że go nie zrobiłem. Trendy zmieniają się jak szalone, a bez sensu sprawiać sobie ból, by go zrobić, a potem ponownie – by usunąć.

    • Zdrowe podejście 🙂 Jeżeli zachwyci nas jakiś wzór warto najpierw odczekać jakiś czas i sprawdzić, czy np. za 3 miesiące nadal podchodzimy do niego z takim samym entuzjazmem. Ewentualnie zacząć od czegoś małego w miejscu łatwym do ukrycia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge